Bieg Farmera odbywa się w Przechlewie nie przez przypadek. Jego organizatorami jest firma rolnicza Goodvalley Polska oraz Zakładowy Klub Sportowy Contra. Działamy na terenie Gminy Przechlewa od ponad 20 lat, a spółka rolnicza wcześniej o nazwie Poldanor, z profilem działalności doskonale wpisała się w rolniczą tradycję regionu.

Od początku staramy się wprowadzać najwyższe standardy, czego dzisiaj widać efekty. W ramach grupy spółek mamy pełną kontrolę nad produkcją żywności. Własne uprawy, z których sami produkujemy paszę dla zwierząt, pozwalają nam w pełni kontrolować żywienie naszych zwierząt. Ścisła współpraca między działalnością rolniczą a zakładami mięsnymi umożliwia monitorowanie całego procesu produkcji- od pola do stołu, przez co, jako grupa, jesteśmy w stanie zagwarantować konsumentom bezpieczeństwo i najwyższą jakość produktów.

W związku z rosnącymi potrzebami naszych klientów, postanowiliśmy zaproponować im produkty o nowych walorach, pochodzące z hodowli najwyższych standardów dobrostanu zwierząt, wolnej od antybiotyków i składników modyfikowanych genetycznie. Dodatkowo dzięki własnej sieci biogazowni jesteśmy samowystarczalni energetycznie, a produkty końcowe mogą pochwalić się zerowym śladem węglowym.

Bieg farmera

Jednym z fundamentów naszej działalności jest społeczna odpowiedzialność biznesu. Podejmując każdą decyzję biznesową staramy się uwzględniać potrzeby wszystkich zainteresowanych- między innymi akcjonariuszy, klientów, lokalnych społeczności. Szczególnie te ostatnie są nam bardzo bliskie. Staramy się być dla nich nie tylko dobrym i stabilnym pracodawcą, ale również dobrym sąsiadem, który wspomaga wszelkie inicjatywy poprawiające ich jakość życia. Zachęcamy również do zdrowego i aktywnego stylu życia- na przykład naszym pracownikom w ramach akcji Pomagamy przez rower i bieganie „płacimy” za każdy przebiegnięty i przejechany kilometr. Zebrane w ten sposób pieniądze trafiają na cele charytatywne, wybrane przez najlepszych biegaczy i rowerzystów.