18 maja 2017

Takiego biegu w Polsce jeszcze nie było. Dwa dystanse do wyboru już podczas rywalizacji. Trasa poprowadzona przez pole kukurydzy, a tam labirynt oraz inne urozmaicenia. Piknik rodzinny, a na nim zdrowe i dobre jedzenie. Już dziś warto zarezerwować w kalendarzu termin – 16 września 2017 roku – i razem z rodziną, przyjaciółmi przyjechać do Przechlewa. Tam właśnie odbędzie się pierwszy Bieg Farmera.

– Pomysł na Bieg połączony z piknikiem rodzinnym pojawił się latem 2015 roku – mówi Grzegorz Brodziak, prezes firmy Poldanor, organizator imprezy. – Pomyślałem, że jako firma rolnicza moglibyśmy taką imprezą sportową zachęcić nasze środowisko rolnicze (i nie tylko) do zdrowej aktywności fizycznej, w atmosferze integracji sportowej i rodzinnej. A przy okazji – dodać do bogatego kalendarza biegów w Polsce nową, intersującą ofertę „biegu tematycznego”.
Tak też się stało. Do współpracy zaproszona została ekipa Energy Events, organizator cyklu imprez Triathlon Energy. Wykorzystano także ogromny potencjał grona pasjonatów sportu z Przechlewa. To tutaj odbywa się od pięciu lat fantastyczna impreza Prime Food Triathlon Przechlewo, a w tym roku po raz pierwszy zorganizowana zostanie RUNda Przechlewska na popularnym dystansie 10 km.

– Sport i bieganie już od kilku lat jest naszą lokalną pasją – dodaje Brodziak. –  Przy tym nasz region ma długą, rolniczą tradycję z połaciami pól uprawnych, które na stałe wpisały się w piękny, polodowcowy krajobraz z niezliczonymi jeziorami i piękną rzeką Brdą. Wierzymy, że te niezwykłe walory natury będą magnesem i dostarczą wspaniałych wrażeń wszystkim sportowym zapaleńcom i tym, którzy przygodę z bieganiem dopiero rozpoczynają. Oprócz pięknej przyrody zadbamy również o klimat farmerski w trakcie biegu oraz w miejscu startu i mety. Na trasie biegu przewidzieliśmy kilka wyzwań o charakterze rolniczym, które raczej nie będą utrudnieniem, ale ciekawym urozmaiceniem biegu.

Trasa Biegu Farmera będzie prowadziła w większości drogami gruntownymi utwardzonymi, ścieżkami leśnymi oraz po polach należących do organizatora wydarzenia, firmy Poldanor. Do wyboru będą dwa dystanse. Długi około 11,5 – 12 kilometrów oraz krótki, około 6,5 – 6,8 kilometra. Rzeczą wyjątkową imprezy jest to, że każdy z uczestników decyduje indywidualnie o wyborze dystansu już podczas samego biegu. Na około 5 kilometrze trasy będzie punkt decyzyjny. I to właśnie wtedy zawodnik zdecyduje, w zależności od samopoczucia, czy chce zmierzyć się z dłuższą trasą, czy krótszą. Jednak bez względu na decyzję, nie ominie go jedna z atrakcji Biegu Farmera, czyli labirynt na polu kukurydzy. Będą także inne urozmaicenia. Na trasie przygotujemy punkty z wodą, a na mecie zaprosimy zawodników do strefy regeneracyjnej.

– Jako firma Poldanor i pracownicy przywiązujemy dużą wagę do zrównoważonego podejścia nie tylko do prowadzonej działalności rolniczej, ale też szerzej – do całego naszego życia – przekonuje Grzegorz Brodziak. – Dlatego poprzez Bieg Farmera chcemy promować zdrowy styl życia – sport i aktywność fizyczną oraz właściwą dietę. W związku z tym uczestnikom wydarzenia chcemy między innymi zaoferować posiłek z wyjątkową wieprzowiną, pochodzącą od hodowanych przez nas zwierząt – nigdy nie leczonych antybiotykami i karmionych wyłącznie paszą nie zawierającą komponentów GMO.
Jednym słowem będzie aktywnie i zdrowo. Co jeszcze się wydarzy 16 września 2017 roku w Przechlewie? Start i meta usytuowany będzie na stadionie piłkarskim. Tam też będzie odbywał się piknik rodzinny z licznymi atrakcjami.
– Chcemy by Bieg Farmera był sportowym wydarzeniem i atrakcją dla całej rodziny – uważa Grzegorz Brodziak. – U nas dzieci z pewnością nie będą się nudzić. Będą między innymi miały możliwość pokonać dziecięcy tor przeszkód w ramach Biegu Małego Farmera. Przy okazji wszyscy pomożemy innym dzieciakom. Część opłat zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację dzieci, ofiar wypadków rolniczych. Z Waszą pomocą chcemy je wesprzeć.  Do zobaczenia na farmerskiej trasie w Przechlewie we wrześniu! – MÓWI Grzegorz Brodziak, prezes firmy Poldanor.