12 września 2017

Bieg Farmera charytatywnie dla poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy


W związku z ostatnimi kataklizmami, które nawiedziły Pomorze w połowie sierpnia 2017 roku, organizatorzy Biegu Farmera postanowili zmienić cel charytatywny biegu. W obliczu tragedii miejscowości w okolicach Chojnic trudno nie reagować na nieszczęście, które ich spotkało.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim – mówi Grzegorz Brodziak, prezes Poldanor SA. – Dlatego zdecydowaliśmy się na wybranie jednej rodziny, która prowadzi gospodarstwo rolne pod Chojnicami.

Jest to miejsce, gdzie zorganizowana pomoc przyszła w bardzo ograniczonym zakresie, a ta wielopokoleniowa rodzina, którą dotknęła tragedia, straciła dorobek kilkudziesięciu lat. Stracili cześć sprzętu rolniczego, którego nadal prawie nie widać spod zawalonych drzew. Nie mają więc czym zaorać i zasiać, czyli zrobić podstawowych rzeczy, które zapewniają im byt. I choć ich zwierzęta ocalały, istnieje realne ryzyko, że budynek gospodarczy trzeba będzie zburzyć, bo zagraża życiu im i ich zwierzętom.
Rodzina objęta pomocą przez firmę Poldanor to przemili i uczciwi ludzie. – Nie chcieli od nas żadnej pomocy, dopóki sami nie przyjedziemy i nie zobaczymy, że ta pomoc jest im rzeczywiście potrzebna – mówi Alina Treptow, specjalista ds. PR i CSR w Poldanor, koordynatorka Biegu Farmera. Po dotarciu na miejsce, organizatorzy imprezy sportowej w Przechlewie., nie mieli wątpliwości, że wsparcie jest konieczne i to natychmiast.

Decyzja była oczywista. Ze względu na nasz profil działalności i charakter biegu postanowiliśmy wesprzeć rodzinę prowadzącą gospodarstwo rolne – wyjaśnia Grzegorz Brodziak, prezes Poldanor SA. – Zdajemy sobie sprawę, ile wysiłku i pracy zajęło im dojście do tego miejsca, w którym byli przed nawałnicą i jak wiele czasu zajmie im odbudowanie tego, co stracili – dodaje.
Uczestnicy biegu pobiegną więc nie tylko dla siebie i dla swojego zdrowia, ale również dla poszkodowanej rodziny. Taka podwójna motywacja jest organizatorom szczególnie bliska.

W ramach naszej firmowej akcji „Pomagamy przez rower i bieganie” dzięki kilometrom przebiegniętym i przejechanym na rowerze wspieramy już od trzech lat finansowo potrzebujące dzieci z naszej okolicy. Wiemy z doświadczenia, że sport i pomaganie idą w parze – dodaje Brodziak.

Organizator pierwszej w Polsce imprezy biegowej Bieg Farmera, gdzie zawodnik w trakcie biegu może wybrać długość trasy, zadeklarowała pomoc. Jednocześnie liczą, że wszyscy, którzy lubią aktywność sportową, dołączą do tego dobroczynnego zespołu.

Pięć złotych z każdego pakietu startowego dla uczestników Biegu Farmera oraz cały koszt wpisowego z Biegu Małego Farmera zostanie przeznaczony na pomoc dla potrzebującej, rolniczej rodziny spod Chojnic. Pani Wioletta, dobra dusza tej rodziny, jej mąż oraz syn z rodziną, gdzie są dwie małe dziewczynki i chłopiec, który niebawem się urodzi bardzo liczą na wsparcie. W dniu imprezy planowana jest również dodatkowa zbiórka pieniędzy na miejscu.

Liczymy na Wasze wsparcie i do zobaczenia w Przechlewie!


Program Biegu Farmera, 16 września 2017:
8:00 – 10:00 wydawanie pakietów startowych w biurze zawodów
8:30 – otwarcie bram stadionu dla uczestników biegu
9:00 – 10:00 – animacje na stadionie dla zawodników i rodzin
9:30 – 10:45 możliwość pozostawienia rzeczy w depozycie
10:00 oficjalne otwarcie imprezy (krótkie przemówienia)
10:15 wspólna rozgrzewka
10:30 start I fali biegu
10:50 start II fali biegu
12:15 Bieg Małego Farmera
13:15 dekoracja zwycięzców i podsumowanie zbiórki